ŚWIADOMY WIE CO ZROBIĆ Z ZSEE

15 listopada 2012r. uczniowie klasy VI przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu "Świadomy wie co robić z ZSEE".
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2013r.

W pierwszym etapie konkursu:

- zbieraliśmy informacje nt naszej gminy

- sporządziliśmy mapę Gminy Warta z najważniejszymi obiektami, pomnikami przyrody, dzikimi wysypiskami śmieci, sklepami z artykułami AGD/RTV, punktem odbioru ZSEE, naszą szkołą, Urzędem Gminy Warta

-wykonaliśmy grę planszową "DZIECI KONTRA ELEKTROŚMIECI"

Drugi etap, to działania praktyczne-zbiórka elektroodpadów.

Liczymy na wsparcie ze strony naszych rodziców i innych mieszkańców naszej gminy.

Po I etapie zajmujemy 8 miejsce w kraju. WOW!

W drugim etapie skupiliśmy się na akcji promującej zbiórkę ZSEE i na samej zbiórce elektroodpadów. Zebraliśmy ponad 3 tony. Do zbiórki włączyli się rodzice i sołtysi. Dziękujemy wszystkim!

Po dwóch etapach "wyladowaliśmy" na 6 miejscu w kraju. Myślimy, że warto było poświęcić energię i czas.

12 czerwca uczestniczyliśmy w Warszawie (w Centrum Olimpijskim) w gali wręczania nagród na zakończenie konkursu.